Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Звіти

Дата: 11 вересня 2022 о 13:14, Оновлено 9 липня 2024 о 09:27

Звіт директор

Розважівського ліцею Іванківської селищної

ради перед громадськістю за 2023-2024н.р.

Наша країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану,викликаного збройною агресією РФ, освітяни - на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.

Шановні присутні! Закінчився навчальний рік і тому ми зібралися сьогодні, щоб зробити певні підсумки роботи колективу школи, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023/2024 навчального року.

Відповідно до наказу МОН України від 23.03.2005 №178 “Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю” у травні-червні кожен керівник навчального закладу щороку звітує про свою діяльність на загальних зборах педагогічного колективу, батьківського комітету, ради школи та громадськості.

У своїй роботі протягом звітного періоду я керувалася Статутом Розважівського ліцею, правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора ліцею законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.

1. Загальна інформація про ліцей.

Розважівський ліцей Іванківської селищної ради — заклад загальної середньої освіти, який знаходиться в комунальній власності Іванківської селищної ради

Будівля закладу, земельна ділянка, яка належить закладу, має площу 2,8 га. У 2023-2024 навчальному році працювало 15 педагогічних працівників за основним місцем роботи, 1 бібліотекар,1 медсестра ,1 водій, та 9 працівників з числа технічного персоналу. Навчання завершило 96 здобувачів освіти.  Перейшли в наступний клас- 79  .на наступний рік навчання- 9 ,випущено зі школи 8 учнів.

 Освітній процес у 2023-2024 навчальному році організовано відповідно до освітньої програми на 2023/ 2024 н.р. Заклад освіти здійснював свою діяльність відповідно до Статуту. Освітній процес відбувався в одну зміну. Педагогічним колективом закладу освіти проведено певну роботу щодо збереження і розвитку мережі класів. На початок 2023-2024 навчального року в Розважівському ліцеї було 11 класів, Розпочали навчання 98 учнів з них 3 дітей на інклюзивній формі навчання,1дитина індивідуальна форма навчання.

За кордоном перебувало 13 учнів на кінець року 16 учнів. Ці діти навчалися на дистанційній формі навчання.

Заклад не має власного укриття. Використовували підвал приватного двохповерхового будинку по вул.Підгірна 5. яке було облаштоване власними силами з допомогою батьків .З метою створення належних умов навчання та виховання учнів: ліцей на 99% забезпечений педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом;

 -розроблено єдиний режим роботи закладу освіти;

-складено розклад уроків, графік чергування вчителів в закладі освіти та їдальні;

 -організовано роботу  ГПД.

Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням.

Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну. До закладу освіти практично не можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями - пандус відсутній.

Територія закладу огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотраспорту.За кошти працівників ліцею було відновлено вхід. Територія закладу є озелененою,але потребує удосконалення

В навчальних приміщеннях закладу на початок навчального року здійснено ремонт. Кімнати молодших класів  оснащено меблями, одномісними партами, комп’ютерною технікою – ноутбуком для вчителя, кольоровим принтером та мультимедійною  дошкою. Придбано дидактичний матеріали для 1-4 класів. Благодійна організація « Майбутнє з бджолами» відновила втрачений компютерний клас.відремонтували споривний зал.Облаштований клас безпеки . Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини та рекреація).

Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.

Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, є графік провітрювання.

Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам.

Заклад освіти підключений до високошвидкісного інтернету (більше 100 МБ/с), що значно покращує освітній процес у школі і дозволяє використовувати всі можливості глобальної мережі Інтернет. Інтернет дозволив вести спілкування між колегами-педагогами на сторінках веб-ресурсів, обмінюватися своїми надбаннями, вирішувати наболілі проблеми, тощо. Мережа Інтернет є доступною не в усіх кабінетах ліцею.

На сучасному етапі головним завданням нашого закладу є підвищення якості освіти через упровадження інновацій, сучасних підходів до оцінювання, зокрема формувальне оцінювання, само- та взаємооцінювання, дотримання основних принципів НУШ: дитиноцентризму, педагогіки партнерства, інтеграції предметів. У зв’язку із запровадженням карантинних обмежень та військовим станом в країні цей навчальний рік був особливим і в організації і проведенні освітнього процесу. Навчання проходило як очно так і з використанням дистанційних форм. Слід відзначити роботу педагогічного колективу в умовах дистанційного навчання.

Адміністрація та вчителі обрали платформи, з якими зручно і якісно проводити дистанційне навчання: робота безкоштовного веб-сервісу Google Classroom;  проведення онлайн уроків за допомогою сервісу Google meet відповідно до розкладу;  спілкування в групах у Viber та  на платформі HUMAH.В цьому навчальному році вчителі поряд з паперовими журналами та щоденниками працювали з електронними журналами на платформі HUMAH

2. Кадрове забезпечення.

У 2022-2023 навчальному році педагогічними та технічними працівниками заклад було забезпечено на 99%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педагогічних працівників. При підборі кадрів, в тому числі обслуговуючого персоналу, враховується фахова підготовка, особисті якості, працездатність.

Вакантними посадами на 2023-2024 н.р. є: 

  • Завуч з виховної роботи.

Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому кожен учитель нашої школи вміє працювати з комп’ютером, використовує нові інформаційно-комунікаційні технології, ефективно забезпечуючи освітній процес. Широко використовуються комп'ютерні класи, ноутбуки, проектори, інтерактивна дошка, телевізори, принтери. Широко застосовуються в освітньому процесі хмарні технології.

  • За якісним складом педагогічних працівників наша школа є однією з кращих сільських шкіл району.
  • Учителів вищої кваліфікаційної категорії – 7;
  • І кваліфікаційної категорії – 3;
  • ІІ кваліфікаційної категорії– 3;
  • спеціаліст – 2;

Мають педагогічне звання «Старший учитель» - 3 учителів, 2 – «Учитель-методист».

3. Методична робота. 

Згідно з річним планом роботи школи у 2023/2024 навчальному році педагогічний колектив школи працював над методичною проблемою: «Розвиток професійної компетентності вчителя в контексті реалізації нових Державних стандартів та використання інноваційних технологій на уроці»

В нашому ліцеї визначена чітка структура методичної роботи, яка складається із взаємопов’язаних та взаємодіючих елементів: педагогічна рада, яка визначає основні напрямки і завдання, конкретні форми роботи педагогічного колективу та приймає рішення з основних питань діяльності школи; науково-методична рада, шкільні методичні об’єднання; творча групи вчителів з певних проблем навчально-виховного процесу, психолого-педагогічний семінар.

На початку навчального року було видано наказ по школі «Про організацію методичної роботи з педагогічними кадрами у 2023/2024  навчальному році».

Протягом року відбулися  такі методичні заходи:  теоретичний семінар «Концептуальні засади НУШ: ключові компетентності,освітні результати,ціннісні орієнтири», психолого-педагогічний консиліум «Адаптація учнів 5-го та 1-го класів до нових умов навчання в школі», семінар «Використання сучасних технологій навчання та використання на практиці», тематичний методичний день «Формування у учнів  позитивної мотивації до навчання в умовах НУШ», круглий стіл «Ефективність уроку-результат організації діяльності учнів. Аналіз особливостей сучасного уроку», круглий стіл «Диференційоване навчання», семінар-практикум  «Інноваційна діяльність: від теорії до практики».

Протягом року відбулися психолого-педагогічні заходи: Діагностика учнів: «Адаптаційний період учнів 5 класу до навчання у основній школі», «Адаптація учнів 1 класу до умов навчання в школі», акція до міжнародного дня інвалідів «Територія Добра»,місячник профілактики суїцидального ризику, психолого-педагогічний семінар «Типові конфліктні ситуації дітей підліткового віку з дорослими»,круглий стіл «Психолого-педагогічні та фізіологічні особливості виховання та навчання 5-класників у період адаптації»,психолого-педагогічний консиліум «Активізація пізнавальної діяльності учнів»,акція «16 днів проти насильства»,акція «Ми – проти СНІДу»,заняття з елементами тренінгу «Ми у відповіді за майбутнє наших дітей»,семінар «Безпечний інтернет», тренінг « Протидія булінгу».

Протягом року на засіданнях педагогічних рад розглянуто такі питання: «Про підсумки  діяльності педагогічного колективу у 2023-2024 н.р. та основні напрямки роботи  з реалізації Концепції НУШ, а також організація індивідуального та інклюзивного навчання», «Про ознайомлення з рекомендаціями Міністерства освіти і науки України щодо викладання предметів; забезпечення навчальними програмами,підручниками», «Про підготовку учнів до участі у шкільних, районних предметних олімпіадах,конкурсах», «Про організацію проходження вчителями, які у 2023-2024 будуть викладати предмети у 5 та 6 класах НУШ», законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Національною доктриною розвитку освіти України, «Програмою патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», Концепцією національно-патріотичного виховання учнів та молоді, Концепцією «Нова українська школа», іншими нормативними документами в галузі освіти, « Про організацію опрацювання та використання професійного стандарту вчителями всіх методичних об’єднань», «Про роботу методичних об’єднань під час дистанційного навчання», «Про підсумки навчання з використанням дистанційних технологій», «Про замовлення підручників», «Про відміну ДПА», «Про поліпшення роботи над вдосконаленням інноваційної  компетенції, сучасних технологічних умінь, цифрової та медіа грамотності», «Організація роботи  з підготовки  учнів 11 класу до проведення НМТ», «Про завершення та підсумки 2023/2024 н.р.».

З метою ознайомлення вчителів із системою і досвідом роботи вчителів, класних керівників,  помічників учителя були проведені й проаналізовані відкриті уроки, виховні заходи.

Постійно здійснювався супровід інноваційної діяльності, а саме: надання методичної допомоги та консультацій щодо здійснення інноваційної діяльності педагогічними працівниками школи, організаційно-методична допомога в створенні презентаційних матеріалів.

У 2023/2024 навчальному році атестовані 3 педагоги. З них на встановлення  категорії «спеціаліст другої  категорії» Гринцевич В.Л., та на відповідність раніше встановленій кваліфікаційній категорії «Спеціаліст вищої категорії» та звання «Старший вчитель» Петровська С.О.,відповідність займаній посаді Сергієнко В.І.-директор ліцею.

Під час атестації було вивчено досвід роботи вчителів шляхом відвідування уроків, проведення співбесід, анкетування учнів, батьків, колег, відвідування відкритих уроків та виховних заходів.

У 2023-2024 н.р. під керівництвом Гринцевич В.Л. відбувся майстер-клас для вчителів фізичної культури Іванківської ОТГ «Інтегрований урок «У пошуку скарбів» та відбулося практичне заняття для вчителів «Спортивне орієнтування/Черліденг».

Велика увага приділяється роботі щодо своєчасного проходження вчителями курсів підвищення кваліфікації. З цією метою на початку навчального року складається заявка на для проходження вчителями курсів з основного предмета і вчителів, які працюють не за фахом або викладають декілька предметів. У 2023/2024  навчальному році   педагогічні працівники пройшли курси підвищення кваліфікації.

- вчитель  математики Петровська С.О;

- вчитель англійської мови Приходько Т.М.;

- ЗДНВР та вчитель фізичної культури Гринцевич В.Л.;

- вчитель біології та основ здоровя Годун В.П;

-директор ліцею та вчитель початкових класів Сергієнко В.І.

Найважливішою індивідуальною формою науково-методичної роботи є самоосвіта педагогів. До найважливіших завдань самостійної роботи учителів відносились: вивчення нових програм і підручників, аналіз їхніх дидактичних та методичних особливостей; самостійне засвоєння нових технологій навчально-виховного процесу; оволодіння методологією і методикою педагогічного дослідження; активна участь у роботі науково-методичних семінарів і методичних об'єднань, різних творчих груп; підготовка методичних розробок; систематичне вивчення передового педагогічного досвіду.

Результати самоосвіти вчителі репрезентували на кожному її етапі, брали участь у семінарах, інформуючи на засіданні методичного об'єднання, доповідаючи на психолого-педагогічних семінарах, педагогічних читаннях.
Самоосвіта є найгнучкішою формою отримання знань, тому що вона здійснювалася на діагностичній індивідуалізованій основі.

Вчителька української мови та літератури Герасименко Т.М. взяла участь у обласному етапі  конкурсу «Учитель року-2024», номінація «Українська мова та література».

Вчитель Гринцевич В.Л. була у складі організаційного комітету Вишгородського району Всеукраїнських учнівських ліг «Пліч-о-пліч». Також була нагороджена грамотою  Вишгородської військової районної адміністрації за плідну співпрацю та допомогу у проведенні учнівських ліг 2023-2024 н.р., а також подякою Іванківської селищної ради за плідну роботу та активність.

Одним із важливих видів самостійної діяльності педагога була його індивідуальна робота над шкільною науково-методичною темою. У процесі індивідуальної роботи над науково-методичною темою вчителі вивчали джерела науково-методичної інформації, досвід педагогів-новаторів, аналізували власну педагогічну діяльність з метою подолання недоліків у ній або удосконалення сильних сторін діяльності, теоретичного узагальнення й осмислення власного досвіду.   

Вивчення стану викладання навчальних предметів здійснювався згідно з перспективним планом. Результати викладання предметів були заслухані на нарадах при директору, засіданнях педагогічної ради, докладно проаналізували та оформили у вигляді довідок та наказів по навчальному закладу:

 - Про результати вивчення системи роботи вчителя фізичної культури Гринцевич В.Л.»;

- «Про результати вивчення  системи роботи вчителя математики Петровської С.О.».

У 2023/2024 навчальному році було організовано роботу методичних об’єднань учителів - предметників та класних керівників. Змістом роботи методичних об’єднань стала аналітична, організаційна, діагностична, науково-практична та інформаційна діяльність. Були затверджені плани їхньої роботи, науково-методичні проблеми, визначено керівників із числа досвідчених учителів. Завдяки роботі методичних об’єднань удосконалено методики проведення уроків, зріс рівень методичної підготовки, фахової майстерності вчителів-предметників. На своїх засіданнях члени методичних об’єднань обговорювали науково-методичні питання, а також знайомилися з нормативно-правовими документами, Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти, перспективним педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичними виданнями тощо.

Відповідно до річного плану роботи школи на 2023/2024  навчальний рік у травні  було проведено спільне засідання методичних об’єднань школи, на якому голови методичних об’єднань вчителів природничо-математичного циклу  Петровська С.О., суспільно-гуманітарного циклу Строкаль Р.С., художньо-естетичного циклу Колісніченко В.М., вчителів початкових класів  Губиш Т.В.,   класних керівників Шиян Ю.В. звітували про роботу методичних об'єднань та результативність навчально-виховного процесу в 2023/2024 навчальному році. Члени методичних об'єднань презентували свої напрацьовані матеріали .

Аналіз роботи ліцею за різними напрямками показав, що вчителі й учні досягли певних результатів у своїй діяльності. Але ці результати участі учнів школи у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсах, турнірах з різних предметів,   незначні.

Учениця 10 класу Шиян Крістіна посіла І місце у обласному етапі Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з  іспанської мови, ІІІ у територіальному етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, опублікована у Альманасі «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму»(керівник Герасименко Т.М.).

Учень 11 класу Сергієнко Антон посів ІІІ місце у територіальному етапі Всеукраїнськиої учнівської олімпіади з біології (вчитель Годун В.П.), ІІІ місце у обласному етапі Art Space дитячої творчості в рамках Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» номінація «Музичне мистецтво» (вчитель Колісніченко В.М.), опублікована робота у Альманасі «Звитяжна Київщина: хроніка героїзму»(керівник Сергієнко В.І.).

  Значних успіхів досягли учні школи у спортивному напрямку. Команди ліцею взяла активну участь у територіальному етапі змагань «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» і посіли такі місця: волейбол – 3 місце(дівчата), баскетбол – 4 місце(дівчата і хлопці), футзал (хлопці) – 4 місце,черліденг – 2 місце, спортивне орієнтування – 2 місце. Також були проведенні змагання «Учнівська ліга «Здорова Україна» «Ліга Сміливих», «Ліга Дружніх» ,серед школярів 5-6 класів (вчитель Гринцевич В.Л.).

Команда ліцею «Незламні козачата» під керівництвом Нестеренко Л.В. та Губиш Т.В. посіли І місце, серед учнів молодшої вікової групи, команда «Козацька варта» під керівництвом Лук’яненко Ю.О. та Гринцевич В.Л. посіли І місце, серед учнів середньої вікової категорії та були учасниками районного етапу гри, команда «Соколи», під керівництвом Колісніченка В.М. та Гончар В.В. зайняли ІІІ місце у територіальному етапі військово-патріотичної гри «Джура».

Недоліками в організації методичної роботи є відсутність у методичному кабінеті школи технічних засобів навчання, аудіо-, відеотеки кращих освітянських доробок школи. Вчителі не займалися науково-дослідницькою роботою, бо відсутні творчі зв′язки і контакти з аналогічними підрозділами в інших школах, вищих навчальних закладах. Не проводилася робота з розробки нових авторських навчальних програм. Не на належному рівні була представлена школа на районних олімпіадах, науково-дослідницьких робіт МАН. Проте всі методичні об`єднання працювали однаково ефективно. Їх засідання завжди повною мірою відповідали інтересам і потребам вчителів. На жаль, не всі вчителі школи беруть участь у  педагогічній  виставці «Освіта Іванківщини», професійних конкурсах. А тому у 2024/2025 навчальному році більше уваги приділяти роботі методичних об'єднань, творчих груп.

  В 2024/2025 навчальному році педагогічний колектив буде продовжувати працювати над методичною проблемою «Розвиток професійної компетентності вчителя в контексті реалізації нових Державних стандартів та використання інноваційних технологій на уроці»

Мета і завдання педагогічного колективу:

- формування у педагогічних працівників стабільного інтересу до актуальних проблем психолого-педагогічної науки,

- розвиток соціальної активності вчителів, рівня загальної і педагогічної культури;

- забезпечення високої інформаційної насиченості змісту науково-методичної роботи, її відповідності поставленій меті та завданням;

- використання форм і методів методичної роботи з педагогічними кадрами, адекватним сучасним цілям і змісту науково-методичної роботи;

- забезпечення практичної спрямованості методичної роботи з метою задоволення потреб і формування запитів педагогічних працівників;

- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок самостійної роботи з метою неперервного підвищення своєї кваліфікації та вдосконалення педагогічної майстерності;

- створення умов організації надання інтегрованої допомоги педагогічним працівникам в удосконаленні професійного рівня.

4. Навчальна діяльність здобувачів освіти.

Аналіз роботи ліцею за різними напрямками показав, що вчителі й учні досягли певних результатів у своїй діяльності. Але ці результати участі учнів школи у Всеукраїнських учнівських олімпіадах, конкурсах, турнірах з різних предметів,   незначні.

Учениця 9 класу Шиян Крістіна посіла І місце у обласному етапі Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад з  іспанської мови,ІІІ місце у всеукраїнському конкурсі творчості «За нашу свободу» присвяченому Дню Захисника України, у номінації «Поезія»,(вчитель Герасименко Т.М.),  ІІІ місце у місцевому етапі виставки-конкурсу дитячих малюнків «Право очима дитини»(вчитель Шиян Ю.В.), ІІ місце за оберіг вишитий бісером до Дня козацтва «Козак Мамай»(вчитель Губиш Т.В.),ІІ місце  у Всеукраїнському конкурсі на написання есе «Війна за СВІЙ шлях».

Учень 10 класу Сергієнко Антон посів І місце у районному етапі конкурсу написання рефератів «Ядерна енергія і світ»  (вчитель Шевцов М.І.), ІІІ місце у обласному етапі Art Space дитячої творчості в рамках Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» номінація «Музичне мистецтво» (вчитель Колісніченко В.М.), І місце у  Всеукраїнському конкурсі есе «Війна в долі моєї родини»(вчитель Герасименко Т.М.).

  Значних успіхів досягли учні школи у спортивному напрямку. Команда ліцею взяла участь і стала переможцем учнівських ігор «Учнівська ліга «Здорова Україна» «Ліга Сміливих», «Ліга Дружніх», «Ліга перемоги»,серед школярів 5 класів (вчитель Гринцевич В.Л.). Учні 7 та 9 класів взяли участь у товариському матчі проти учнів Іванківського ліцею №2.

Команда ліцею «Соколи», під керівництвом Колісніченка В.М. та Гринцевич В.Л. зайняли ІІ місце у територіальному етапі військово-патріотичної гри «Джура».

Гончар Максим, учень 7 класу, зайняв ІІ місце в обласному бліц-конкурсі українського патріотичного смайлу до Дня українського козацтва та Дня захисника України.

Козачина Анастасія, учениця 9 класу, посіла і місце у Всеукраїнському конкурсі творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» у номінації «малювання»(вчитель Гринцевич В.Л.)

Акція «Оберіг українським військовим» (ІІ місце – Мильченко Євангеліна, Гончар Максим.

  В 2023/2024 навчальному році педагогічний колектив буде продовжувати працювати над методичною проблемою «Розвиток професійної компетентності вчителя в контексті реалізації нових Державних стандартів та використання інноваційних технологій на уроці»

Мета і завдання педагогічного колективу:

- формування у педагогічних працівників стабільного інтересу до актуальних проблем психолого-педагогічної науки,

- розвиток соціальної активності вчителів, рівня загальної і педагогічної культури;

- забезпечення високої інформаційної насиченості змісту науково-методичної роботи, її відповідності поставленій меті та завданням;

- використання форм і методів методичної роботи з педагогічними кадрами, адекватним сучасним цілям і змісту науково-методичної роботи;

- забезпечення практичної спрямованості методичної роботи з метою задоволення потреб і формування запитів педагогічних працівників;

- сприяння виробленню в учителів умінь і навичок самостійної роботи з метою неперервного підвищення своєї кваліфікації та вдосконалення педагогічної майстерності;

- створення умов організації надання інтегрованої допомоги педагогічним працівникам в удосконаленні професійного рівня.

      Недоліками в організації методичної роботи є відсутність у методичному кабінеті школи технічних засобів навчання, аудіо-, відеотеки кращих освітянських доробок школи. Вчителі не займалися науково-дослідницькою роботою, бо відсутні творчі зв′язки і контакти з аналогічними підрозділами в інших школах, вищих навчальних закладах. Не проводилася робота з розробки нових авторських навчальних програм. Не на належному рівні була представлена школа на районних олімпіадах, науково-дослідницьких робіт МАН. Проте всі методичні об`єднання працювали однаково ефективно. Їх засідання завжди повною мірою відповідали інтересам і потребам вчителів. На жаль, не всі вчителі школи беруть участь у  педагогічній  виставці «Освіта Іванківщини», професійних конкурсах. А тому у 2023/2025 навчальному році більше уваги приділяти роботі методичних об'єднань, творчих груп.

5.Виховна та позакласна робота.

 Учителі закладу глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація здобувачів освіти, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу у закладі. Тому пріоритетними питаннями у виховній роботі залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямованих у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. У зв'язку з цим Виховна діяльність на протязі 2023-2024 року здійснювалась у відповідності до наступних ключових напрямів:

    1. військово-патріотичне виховання;
    2. громадсько-правове виховання;
    3. екологічне виховання;
    4. художньо-естетичне виховання;
    5. родинно-сімейне виховання;
    6. моральне виховання;
    7. профорієнтаційне виховання;
    8. превентивне виховання
    9. формування здорового способу життя;
    10. розвиток творчих здібностей.

Та відповідно до основних орієнтирів виховання:

    • ціннісне ставлення до себе;
    • ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей;
    • ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;
    • ціннісне ставлення до праці;
    • ціннісне ставлення до природи;
    • ціннісне ставлення до культури і мистецтва.

          В умовах воєнного стану освітні, навчальні програми та навчальний план рекомендується виконувати, ущільнюючи навчальний матеріал, організовуючи самостійну навчальну діяльність учнів, додаткові консультації з використанням технологій дистанційного навчання.

Оскільки у першому семестрі освітній процес здійснюється переважно із застосуванням технологій дистанційного навчання, повторили з дітьми правила роботи з онлайн-платформами, інструменти спільної роботи з документами учнівського самоврядування та засобами групової діяльності й комунікації.

Під час проведення онлайн-занять залучала учнів до активної роботи, висловлювання своїх ідей та пропозицій, надавати можливість їм спілкуватися між собою.

Виховна діяльність здійснювалась у відповідності до наступних ключових напрямів:

    1. військово-патріотичне виховання;
    2. художньо-естетичне виховання;
    3. родинно-сімейне виховання;
    4. розвиток творчих здібностей.

       В межах цих орієнтирів проводилися виховні заходи, а також брали участь у різних конкурсах:

 

Виховання – це те, що залишається після того, як забуто всі уроки." - Бетті Фрідан

Ця цитата підкреслює, що сутність виховання полягає у формуванні цінностей, поглядів та характеру, які залишаються з людиною назавжди, незалежно від того, які конкретні знання може вона забути.

Виховання в Розважівському ліцеї має важливе значення, оскільки це період активного розвитку особистості, формування цінностей та здобуття навичок, які стануть основою для майбутнього.

Здобувачі освіти активно усвідомлюють світові цінності і тому важливо надати можливість розвивати в них поняття відповідальності, толерантності та етичних норм.

Учні нашого ліцею виявляють свої інтереси та потреби. Важливо створювати умови для розвитку їхніх талантів, ініціативи та креативності.

Освіта нашого ліцею не тільки передає знання, а й навчає учнів розв'язувати проблеми, співпрацювати та приймати важливі рішення.

Ліцей - це місце, де учні вчаться спілкуватися, вирішувати конфлікти, розуміти та підтримувати один одного.

Важливо навчити молодь бути активними членами суспільства, розуміти важливість участі у громадських справах та відповідальності за свій внесок у життя громади.

У ліцеї виховання стає фундаментом для розвитку учнів як особистостей та підготовки їх до життя у сучасному суспільстві. Це надзвичайно важливий етап у формуванні майбутнього кожного учня.

Протягом 2023 -2024 навчального року були проведені такі заходи, взяли участь в конкурсах. А саме:

1.

 Свято першого дзвоника «Переможно дзвоник вже звучить, пролетіло літо, наче мить».

2.

Фоточелендж «Мирна Незалежна Україна» - Сергієнко Антон.

3.

«Завдяки тобі» з нагоди святкування Дня Незалежності України – отримали сертифікат за участь.

4.

Акція «Ліси для нащадків», проведено захід, екскурсів до Жеревського лісництва» (класовод 1 класу Шиян Ю.В.)

5.

Міжнародний день миру – віршований флешмоб, перегляд презентації (7-11 клас), виготовлення листівок та малюнків (1-6 клас) – Гончар В.В.

6.

Свято осені 2023 «Королева осінь всіх до столу просить» - (1-11 класи)- класні керівники.

7.

Виховний захід «Вшанування пам`яті трагедії Бабиного Яру» - Гончар В.В.

8.

Свято «День вчителя 2023» -учні 1-11 класи

9.

Віршований флешмоб до Дня захисників України, виготовлення листівок і оберегів.

10.

Всеукраїнський урок доброти – Шиян Ю.В. Фоточелендж учнів з домашніми улюбленцями. Урок- вікторина – Гринцевич В.Л.

11.

Всеукраїнський урок єдності 2023 – Гринцевич В. Л.

12.

Захід до тижня безпеки дорожнього руху «Живи цікаво та безпечно» - (учні 5-8 класи) – Годун В.П.

13.

 Виходний захід до Всесвітнього Дня посмішки (1-4 класи)- Шиян Ю.В.

14.

 Всесвітній День психічного (ментального) здоров»я – Гринцевич В.Л.

15.

Захід до Всесвітнього Дня здорового харчування – Шиян Ю.В., Гринцевич В.Л.  

16.

Тиждень стилю – учні 1-11 класи.

17.

 Участь у написанні радіодиктанту національної єдності до Дня української писемності та мови. (учні 8-11 класи, вчителі)

18.

Онлайн-челендж «Привітай захисників» анімаційна листівка (Шиян Крістіна)

19.

 Виховний захід, Акція «Запали свічу до Дня пам’яті жертв Голодомору». Шиян Ю.В.

20.

Акція «Смілива гривня» збір коштів на потреби армії.

21.

«День гарбуза» (учні 1-2 класи)- Гавриленко С.О., Шиян Ю.В.

22.

Всеукраїнський урок- опитування про права жінок – Герасименко Т.М.

23.

Всеукраїнський шкільний урок волонтерства 2023 (8-11 класи) – Гончар В.В.

24.

ІІІ Всеукраїнський конкурс проєктів «Українська мова в об`єктиві” відеоробота (Гончар Максим, Сергієнко Антон – 3 місця) – Герасименко Т.М., Гончар В.В.

25.

Марафон добрих справ (виготовлення окопних свічок та розпалювачів, збір коштів).

26.

Конкурс ескізу-ідеї  району «Гордість землі Київської» Гончар Максим – ІІІ місце.                                                         

27.

Енергоатом. Все буде україна – (декламування вірша, Трохимчук Тимофій) – Нестеренко Л.В.

28.     

Всеукраїнський конкурс «Ядерна енергія і світ 2023» (Сергієнко Антон) – Шевцов М.І.

29.

Захід до Дня Гідності і Свободи (учні 5-11 класів) – Колісніченко В.М.

30.

Участь в обласній годині-реквіємі «Допоки пам`ять не згасає» (Чиренко Діана) – Лук`яненко Ю.О.

31.

Марафон добрих справ, Щедрий вівторок. – учні, вчителі ліцею.

32.

  • Конкурс «Новорічна композиція» (Дудар Іван –ІІ місце, Шиян Крістіна – ІІІ місце, Тишкевич Віталій – ІІ місце)

33.

Благодійний ярмарок з продажу солодощів «Волонтер святого Миколая». Привітання від учнів з Днем Збройних Сил України.

34.

Тиждень читання 2023 (учні 5-9 класи) – Петренко В.Є.

35.

Флешмоб «Українська хустка – оберіг»

36.

Захід «Відкриття класу безпеки» (учні 4,8,10,11 класів) – Гринцевич В.Л., Гончар В.В., Колісніченко В.М.

37.

Новорічне свято 2024 – (учні 1-6 класів).

38.

День сніговика – (1-2 клас)  - вчитель початкових класів Шиян Ю.В.

39.

Захід до Дня Соборності України – (учні 3-7 клас), Гончар В.В., Гринцевич В.Л.

40.

Тиждень математики (учні 1-4, 5-6, 7-11 класів) вчителі математики.

41.

Бесіда з медіаграмотності для учнів 10-11 класів – Шиян Ю.В.

42.

Зустріч інформаційної сесії щодо мінної небезпеки (учні 7-8 клас)  - представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні.

43.

Акція «Годівничка» 2024, (учні 1-10 клас)

44.

Участь в еко- челенджі «Зроби годівничку – врятуй пташину»:

 (Гончар Тимур –  1 клас) – Гончар В.В.

( Шиян Крістіна – 10 клас) – Шиян Ю.В.

( Вихованці гуртків «Незламні», «Умілі ручки») – Нестеренко Л.В., Губиш Т.В.

45.

Проєкт «Пліч – о – пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» (учні 2-11 клас), Гринцевич В.Л.

46.

Участь в заходах «Спорт заради розвитку» (учні 2-11 клас), Гринцевич В.Л.

47.

Захід до Дня безпечного інтернету «Шахрай Гудбай»

(учні 1-4 класів) – Шиян Ю.В.

(учні 5-11 класів) – Гончар В.В.

48.

Флешмоб до Дня єднання

49.

День Державного герба України (учні 1-2 класу) – Гавриленко С. О., Шиян Ю.В.

50.

Захід «День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Залишаємося гідними своїх Героїв»

Флешмоб – (учні 5 – 11 класів), Гончар В.В.

Виготовлення ангелів пам’яті (учні 1-4 класів), Шиян Ю.В., Губиш Т.В., Гавриленко С.О., Нестеренко Л.В.

51.

Челендж «Найкращі слова української мови» (учні 8-11 класів), Гончар В.В., Герасименко Т.М.

52.

Флешмоб до Міжнародного Дня рідної мови (учні 1-4 класів).

53.

Віршований флешмоб до Дня рідної мови (учні 7-11 класів), Гончар В.В., Герасименко Т.М.

54.

Захід «730 днів Незламності» (учні 8-11 класів), Гончар В.В.

55.

Всеукраїнська учнівська олімпіада з іспанської мови – І місце (Шиян Крістіна - 10 клас).

56.

Обласний Art Space дитячої творчості в рамках Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» номінація «Музичне мистецтво» ІІІ місце (Сергієнко Антон – 11 клас), Колісніченко В.М.

57.

«Звитяжна Київщина: хроніки героїзму» дослідницький проект «Розважів. Часи окупації»- (Шиян Крістіна -10 клас), Герасименко Т.М.

58.

Захід до 210 річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка (учні 5-8 класів), Герасименко Т.М.

59.

Всеукраїнський флешмоб до 210 річниці з Дня народження Т.Г.Шевченка «Єднаймо душі словом Кобзаря».

60.

Захід «День українського добровольця»

61.

Участь у змаганні Європи з фінансової грамотності «European Money Quiz» (учні 8-9 класу), Гончар В.В.

62.

Тиждень читання поезії (учні 5-11 класу), Петренко В.Є.

63.

Тиждень профорієнтації. Заняття з елементами тренінгу (учні 7-8 класів), Шиян Ю.В.

64.

Участь у Всеукраїнському родинному конкурсі фото презентацій « Вишиванка – оберіг моєї родини» (Шиян Крістіна – гурток «Ровесник», Шиян Ю.В.

65.

Тиждень здоров’я. «Бамбінтон збирає друзів» (учні 10-11 класу), Ніколаєнко І.М.,Гринцевич В.Л., Гавриленко С.О.

66.

Заходи до Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги з протимінної діяльності» (учні 1-4 класів), Гончар В.В.

(учні 5,7 класів), Гринцевич В.Л.

67.

Всеукраїнський проєкт «Мішечок» (учні 4-11 класів), Гавриленко С.О., Гончар В.В.

68.

Еко-акція «Здай макулатуру – збережи дерево – наблизь перемогу (учні 1-11 класів), класні керівники, Ніколаєнко І.М.

69.

Обласний природоохоронний флешмоб з висадки дерев «Дерево героя» (учні 8 класу), Годун В.П.

(Сергієнко Антон, Шиян Крістіна), Шиян Ю.В.

70.

Інтерактивний парламенський онлайн урок (учні 7-8 класів), Гончар В.В., Ніколаєнко І.М.

71.

Декада Біології та екології.

72.

Виховні години до Дня Чорнобиля – класні керівники.

Участь у обласній краєзнавчій конференції «Чорнобильські дзвони» (Шиян Крістіна – 10 клас).

73.

Участь в обласній родинній онлайн- етноакції «Дитинства пісня Великодня. Великодній сувенір» (Гавриленко М.О. – 1 клас), (Гончар М.С. – 8 клас), Гавриленко С.О., Гончар В.В.

74.

Благодійний ярмарок на підтримку ЗСУ (зібрано 15 553 гривні), (учні 1-11 класи).

75.

Захід до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років.

76.

Участь у Всеукраїнській національно-патріотичній онлайн руханці до Всесвітнього дня руху заради здоров’я».

77.

Флешмоб «День матері 2024» (учні 1-4 класів).

78.

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»):

Рій «Незламні козачата» (молодша вікова категорія) – І місце, Нестеренко Л.В.;

Рій «Козацька варта» (середня вікова категорія) – І місце, Лук’яненко Ю.О.;

Рій «Соколи» (старша вікова категорія) – ІІІ місце, Колісніченко В.М., Гончар В.В., Ніколаєнко І.М.

79.

Участь у Національній руханці в вишиванках «Дякуємо ЗСУ» до міжнародного Дня вишиванки, (учні 1-11 класів).

80.

Флешмоби та заходи до Дня вишиванки.

81.

Обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Київщина – мій заповітний край»онлайн вікторина «Пам’ятаємо! Перемагаємо! (ІІІ місце - Мильченко Євангеліна, гурток «Патріот», Лук’яненко Ю.О.

82.

Флешмоб та заходи до Дня Героїв України.

83.

Свято «Останнього дзвоника 2024»

84.

4 червня – День вшанування памяті дітей, які загинули внаслідок агресії Російської федерації протии України. (учні 1,4,6,7,8 класів виготовляли ангели памяті та відвідали місце трагедії, де загинули діти нашої громади 14 березня 2022 року).

Стараємось створювати умови, в яких будь-який учень може знайти щось цікаве і розвиватися відповідно до своїх інтересів та потреб. Різноманітність участі учнів у виховних заходах сприяє розвитку різних навичок та формуванню гармонійної та різнобічної особистості.

Виховна програма заходів включає різноманітні аспекти виховної діяльності, створює можливості для розвитку особистості та формування цінностей учнів. Такі заходи сприяють формуванню повноцінних громадян, готових до життя в сучасному світі.

.

7. Співпраця з батьками.

Виховання здобувача освіти в закладі освіти і в сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку дитини. Батьки є соціальним замовником закладу, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх учнів: за потреби відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною.

 Однією з традиційних форм роботи з батьками у закладі є батьківські збори, індивідуальні бесіди, зустрічі з батьками. Тематика зустрічей підбирається з врахуванням вікових особливостей здобувачів освіти. Актуальність співпраці закладу освіти і сім’ї зумовлена, найперше, тією роллю, яку відіграє родина у вихованні дітей, у формуванні характеру дитини, її особистісних рис і національної свідомості. Хотілося відмітити тісну співпрацю з батьками НестеренкоЛ.В.,Гончар В.В.,Шиян Ю.В. Шевцов М.І. Губиш Т.В..Годун В.П.Активно співпрацювали з батьківським комітетом.

8. Збереження і зміцнення здоров’я здобувачів освіти та працівників.

Медичне обслуговування здобувачів освіти та працівників закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази. Щорічно на базі центральної районної лікарні  та сімейних лікарів діти проходять медичне обстеження, відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у закладі освіти сформовані списки, відповідно до яких здобувачів освіти віднесено до певних груп для занять фізичною культурою. 

Важливим аспектом збереження здоров’я є створення умов для раціонального харчування здобувачів освіти протягом перебування у закладі. Організація харчування здобувачів освіти закладу регламентується законами України «Про освіту» (ст. 25), «Про загальну середню освіту» (ст..22), «Про охорону дитинства» (ст. 5), Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. За рахунок місцевого  бюджету харчуються здобувачі освіти 1-4 класів,та 5-11класів

9. Охорона праці та безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей та дорослих у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності колективу закладу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу закладу з цих питань. На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів, за потребою систематично проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед здобувачів освіти, відпрацьована та затверджена програма вступного інструктажу. Регулярно проводяться цільові інструктажі із здобувачами освіти перед екскурсіями, спортивними змаганнями, відповідними уроками. Питання збереження життя і здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу є найважливішим і першочерговим.В цьому навчальному році було травмовано дві  дитина Мартиненко Діана Максимівна та Вербицький Давид В’ячеславович

10. Фінансово-господарська діяльність.

Будівлі закладу освіти прийняті в експлуатацію 1972 році. Заклад  розташований у 1приміщенні але, не зважаючи на це, я як директор закладу  разом з колективом працюємо над удосконаленням матеріально-технічної бази закладу, охайністю та естетикою, привабливістю шкільного подвір’я, класних кімнат. Фінансування закладу проводиться централізованою бухгалтерією відділу  освіти, воно є недостатнім для вимог сьогодення, для створення більш привабливого вигляду класних кімнат та закладу в цілому.

Адміністрація закладу освіти, класні керівники, технічні працівники приділяють достатньо уваги естетичному вигляду закладу. Класні кімнати, коридори поступово поповнюються новими сучасними стендами, інформацією. Активно проводиться робота по озелененню та дизайну шкільного подвір’я: воно завжди прибране, доглянуте, всі гості, які відвідують заклад, приємно вражені тією роботою, яку проводить колектив закладу.

Вчасно здійснювалася бухгалтерією відділу освіти проплата за спожиті закладом енергоносії та заробітної плати колективу. 

Проведено косметичний  ремонт шкільної їдальні,класних кімнат та коридорів.

11. Управлінська діяльність.

Управління школою здійснюється відповідно до річного плану роботи закладу освіти, плану внутрішнього контролю та календарних планів вчителів, плану виховної роботи закладу та планів виховної роботи класних керівників. Така система планування, що відпрацьована у закладі і заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників навчально-виховного процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток закладу.

У своїй роботі як директор закладу освіти керуюся нормативно-правовими документами, що регламентують роботу закладу. Ефективність здійснення контролю зумовлює якість реальних і подальше прогнозування бажаних показників розвитку, його навчально-виховного процесу та діяльності всього колективу закладу. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання закладу освіти, своєчасно реагувати на відхилення від норми чи негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимальну трудову атмосферу в колективі. Адміністрація закладу використовує багато різних форм контролю за станом навчально-виховного процесу. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідної їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх завжди бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і особливостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а й від тих, з ким працюю. 

Одним з головних завдань діяльності колективу, який я очолюю, є оновлення та відродження інтелектуального потенціалу кожної дитини, входженню її в контекст сучасного життя. 

В подальшій своїй роботі я надалі хочу бачити такий же дружний, дієвий, прогресивний, працелюбний колектив. Адже наскільки ви вкладете душі в навчання дитини, її мікроклімат,  комфортні умови існування в нашому закладі – залежить наше місце в рейтингу закладів освіти району. Пасти задніх – це не сучасно. Вкладайте крихітку добра в наше майбутнє і вам все повернеться  сторицею. 

Минула вкрадена весна… 

Нехай це літо буде 

літом Перемоги!

 

Дякую за увагу.

Тепер переходимо до голосування.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.