Діяльність органів учнівського самоврядування
“Успіху досягає не той, хто робить багато, а той, хто робить небагато, але те, що потрібно у даний момент ”
В.Воронцов
Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні — важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Лідери формують активну громадську позицію, яка сприяє розвитку учнівської молоді нашої школи. Саме така модель учнівського самоврядування сприяє вироблення в учнів певних якостей, а саме: відповідальність за доручену справу, за колектив, за все, що відбуваєоться навколо; принциповість — уміння критикувати, належним чином сприймати критику, давати об’єктивну оцінку своїм вчинкам та вчинкам оточуючих; самостійність: готовність залежно від конкретних умов знаходити вірне рішення, долати труднощі; творче ставлення до дійсності; вміння виявити ініціативу.
День учнівського самоврядування «Самоврядування – школа державотворення»
Самоврядування – один із головних принципів діяльності учнівської спільноти. Суть його полягає у реальній участі дітей в управлінні класу, школи. Це процес, який допомагає учням формувати бачення мети, а також мобілізувати дітей на безперервну участь у реалізації цього бачення. Лідерство додає енергії, підтримує. Наш час потребує лідерів нової формації, людей компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення. Ось чому головне завдання школи – знайти і підтримати учнівську молодь, чия життєва позиція спрямована на активну участь у суспільному житті.
Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні – важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві. Найвідчутніші результати у формуванні соціально компетентної молоді дає широка варіативність учнівського самоврядування.
Школа – це модель майбутнього суспільства. Основи громадського становлення та демократії закладаються з дитячих років, і самоврядування допомагає учням організувати власне життя, своїх товаришів. Учні потребують практичних навичок управлінської діяльності, і саме вчителі їх забезпечують. Головною умовою розвитку самоврядування стає наявність педагогів, які хочуть і вміють співпрацювати з учнями.
Саме від педагогів залежить, чи зможе він довіряти учням самостійно вирішувати більшість питань їхнього колективного життя, чи зуміє переконати їх у тому, що, крім них, ці обов’язки ніхто не зможе виконати. Тільки тоді самоврядування стане потребою колективу. Учнівському самоврядуванню притаманна раціональна внутрішня організованість, що виявляється у загальній захопленості справою, ініціативність, високий рівень відповідальності за спільну справу.
У рамках проекту «Самоврядування – школа державотворення» 6 грудня 2013 року відбувся День шкільного самоврядування. Для когось День учнівського самоврядування — перший у його житті, а для одинадцятикласників — останній. Найочікуванішим цей день був для лідерів – учнів 5-х класів, адже саме вони чекали його з великим нетерпінням, тому що саме у цей день можна спробувати себе у ролі учителя, відчути себе дорослими.
Як завжди у період підготовки до Дня учнівського самоврядування заздалегідь були розподілені доручення між усіма лідерами, аби в День шкільного державотворення, кожний знав свої функціональні обов’язки.
« Школа – це дивовижний світ. Є в ньому місце і для напруженої праці, і для розваг та відпочинку. Тому в цей день ми не лише плідно працювали в ролі учителів-предметників, але і проводили багато цікавих заходів», – ділилися своїми враженнями учні.
Усі лідери учнівського самоврядування підготували та провели цікаві виховні години: «Уроки толерантності», «Доброта, як сонце сяє», «Ціннісні орієнтації сучасної молоді», «Взаємоповага та розуміння», «Самоврядування – крок до державотворення».Учасники волонтерської організації «З добром у серці», яка діє у школі з 2007 року, разом з шкільним прес-центром «Шкільними сходинками» організували та провели малювальний флеш-моб «Країна добра очима дітей».
На завершення такого плідного учбового дня було організовано та проведено засідання класних керівників «Перспективи шкільного самоврядування».
Загалом учнівське самоврядування є незамінним помічником педагогів. Воно уособлює демократичну та самодіяльну атмосферу, захищає й забезпечує права всіх учасників колективу, сприяє формування в них громадянськості, організаторських здібностей, допомагає педагогічному колективу в проведенні найрізноманітніших заходів, а також виступає ініціатором проведення саме цих заходів.
Статут
шкільного учнівського товариства Розважівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Тризубці»
1. Загальні полпження
1.1 Шкільне учнівське товариство «Тризубці» - це організація учнів і вчителів Розважівської загальноосвітньої школи, створена для задоволення освітніх, соціальних, духовних та інших спільних інтересів учнів школи за сприянням їхньому особистому становленню.
1.2 Засновниками товариства є учні 5-11 класів та вчителів школи.
1.3 «Тризубці» здійснюють свою діяльність відповідно до Конституції України, Закону України «Про освіту», Конвенції про права дитини, Статуту Розважівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, чинного законодавства.
1.4 Мета, головні завдання.
1. Створення організаційних, психолого-педагогічних, матеріально-технічних умов, що забезпечують становлення громадян України, духовний розвиток та охорону здоров’я.
2. Організація соціальної творчості учнів школи. Протягом навчання в школі учні беруть участь у різноманітних справах, якими живуть соціальні спільності.
3. Вироблення вмінь і навичок організаційної роботи, активної життєвої позиції, формування багатогранного соціального досвіду; вироблення навичок продуктивної співдії з представниками різноманітних людських спільнот, соціального партнерства та взаємодопомоги.
4.Формування навичок самоаналізу, самооргагізації та досвіду відповідального особистісного вибору.
1.5 Організаційною формою діяльності товариства «Тризубці» є гра-змагання, суб’єктом якої є класні колективи.
2. Організаційна структура та основа діяльності
2.1 Членами товариства «Тризубці» є всі учні 5-11 класів, а також вчителі, які працюють з учнівськими колективами. Участь у справах товариства є добровільною. Право на результати діяльності товариства мають лише учні, які брали участь у його створені і визначається зборами класного або загального колективів.
2.2 Первинний осередок товариства «Тризубці» - учнівський колектив класу. З кожним класом працює класний керівник на засадах співробітництва і співтворчості. До вирішення справ класу залучаються батьки.
2.3 Вищим органом самоврядування є загальні збори. Виконавчим органом учнівського самоврядування є рада учнівського самоврядування /РУС/; навчальна комісія, комісія дисципліни і порядку, санітарна комісія, комісія соціальної активності. Комісії свою роботу проводять самостійно, з допомогою вчителів – кураторів, які відповідають за певні напрями роботи.
2.4 На засіданнях РУС, які проводяться один раз у місяць, визначається клас переможець загальношкільної гри, уточнюються плани роботи на наступний місяць, вірішуються різноманітні питання що стосуються життя учнівського колективу.
2.5 Комісії РУС здійснюють аналіз стану справ у відповідній сфері діяльності учнівського колективу, проводять рейди та огляди, і зібрану інформацію можуть оформляти у вигляді інформаційних листів та розміщувати їх на спеціальному стенді.
2.6 На засіданнях кожен клас подає рапорт, в якому висвітлює зміст життєдіяльності колективу протягом місяця. Рапорт подає староста класу. Він повинен бути коректним. Об’єктивність інформації – справа честі кожного класу.
2.7 Рапорт, а також інформації комісії РУС є основними документами для визначення переможців в загальношкільній грі.
2.8 Переможцем гри є клас, який найкраще навчається, підтримує задовільний санітарний стан навчальної кімнати, має добру поведінку і проявляє високу соціальну активність. Клас переможець гри за рік нагороджується.
2.9 Організація життєдіяльності класного колективу, а також збір інформації для Рапорту здійснюється органами самоврядування класу. Структуру, порядок і зміст роботи своїх органів самоврядування класний колектив визначає самостійно.
Структура організації «Тризубці»
І. Загальні збори школи ( учнівська конференція)
ІІ. Рада учнівського самоврядування (РУС)
ІІІ. Комісії
- Навчальна (контроль за навчанням учнів: кількість оцінок високого рівня, ведення щоденників, кількість пропущених уроків без довідки лікаря.
- Дисципліна і порядок (контроль за відвідуванням уроків, поведінка на уроках, перервах, спізнення, пропуски окремих уроків.)
- Санітарія (контроль за санітарним станом класів, прибирання територій, збереження підручників і шкільного майна.)
- Соціальна активність (організація позакласних заходів, участь у святах, конкурсах, змаганнях, суспільно-корисних роботах.)
Голова РУС Шиян Крістіна
Голова РУС- Шиян Крістіна
Заступник голови РУС - Сергієнко Антон
Навчальна комісія Соціальна активність
Іваніка Ігор - голова комісії Шуба Іван -голова комісії
Ціпун Ян Чорненька Ніна
Злуніцин Роман Андрєєв Леонід
Терещенко Юлія Бабчук Анастасія
Бірюк Валерій
Санітарна комісія Дисципліна і порядок
Сергієнко Антон - голова комісії Романчук Дарина - голова комісії
Гончар Максим Оксюта Діана
Вишняк Вікторія Дудар Іван
Шиян Крістіна Онуфрієва Христина
Іванченко Артем
Онищенко Оксана
Доценко Анна