Відкритий урок з української мови в 3 класі
Розважівська ЗОШ І-ІІІ ст
Конспект уроку з української мови
3 клас
Вчитель: Сергієнко В.І.
2021
Тема. Вправляння в розрізненні іменників,прикметників, дієслів.
Мета. Вчити учнів розпізнавати різні частини мови; удосконалювати вміння використовувати вивчене в практичній діяльності, розвивати комунікативну компетентність, логічне та критичне мислення, пам’ять, увагу, уміння працювати в парах, групах, вміння вчитися, навички самоконтролю, самооцінки; виховувати шанобливе ставлення до української мови, згуртованість, ваємодопомогу.
Учні знають:
визначають, до якої частини мови належать слова,ставлять питання до слів,складають і записують речення за питаннями; опановують норми літературної вимови; створюють усні, письмові повідомлення.
Учні вміють:
обґрунтовувати свою думку . добирати прикметники до поданих слів, упізнавати прикметники в тексті ,розпізнають частини мови ,виконувати завдання за зразком; беруть участь у колективному обговоренні ; висловлюють власні ставлення до змісту прослуханої інформації ; дотримуються правил спілкування та письма.
Тип уроку. Урок-квест практичного застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання. Роздруковані смужки слів, картки із завданнями для роботи в парах, групах, картки –пазли, мультимедійна презентація, глобус, кубик Блума.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Продзвенів уже дзвінок,
всім пора нам на урок.
Встаньте всі рівненько,
привітайтеся гарненько :
« Добрий день!»
Працювати слід старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти — просто мо-ло-дці!
ІІ. Психологічний настрій на урок
Вправа «Побажання» (Діти стають в коло, передають один одному м’яку іграшку (сердечко) і кажуть побажання:
- Юля,бажаю тобі добра!,
– Міша, бажаю тобі успіхів!)
1.Гімнастика для очей
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні у нас урок – квест – інтелектуальна гра, під час якої кожен з вас проявить логічне мислення, кмітливість, ерудицію.
Квест – це командна гра.
Усі повинні сприяти досягненню спільної мети під час виконання завдань.
Правила роботи.
- Капітан відповідає за роботу команди.
- Правило піднятої роботи.
- Під час гри потрібно поважати усіх членів команди.
- Завдання успішно можна виконати за допомогою кмітливості та спостережливості.
К – кмітливі, креативні, комунікабельні
В – веселі, відповідальні
Е – енергійні
С – старанні
Т- творчі, толерантні
Передбачення (говорять діти).
Слово вчителя.
На уроці ми будемо розвивати вміння розпізнавати самостійні частини мови : іменник, прикметник, дієслово. Будемо працювати індивідуально, в парах, в групах. Наша мета – знайти скарб. Яким він буде, ми дізнаємося в кінці уроку. А робити ми це будемо з допомогою підказок, які є обов’язковими умовами цього пошуку.
Слово вчителя. Бесіда.
- Яке сьогодні число? Місяць? Пора року? А про яку пору року ви мрієте?
-А чому ?
( Канікули ,море. )
- Давайте ми з вами сьогодні оберемо на чому ми помандруємо влітку і куди.
- Ми помандруємо на кораблі у місто Херсон.
(розповідь про Херсон)
1. ЗАВДАННЯ знаходиться в місці, яке називає іменник , що вживається тільки в множині. Ми з вами заходимо та виходимо через цей предмет (двері).
2.Каліграфічна хвилинка. Словникова робота.
Щоб слова і букви правильно писати, хвилинку каліграфії треба починати.
Яка охайна, симпатична хвилинка ця каліграфічна!
Зошит швидко розгортайте, ручку правильно тримайте.
За осанкою всі стежте, з чистотою всі дружіть.
На « відмінно» напишіть.
Хх Херсон, Херсонес , півострів , катакомби.
ІV. Узагальнення та систематизація вивченого
2 ЗАВДАННЯ знаходиться у місці, де ми ставимо свої вазони (підвіконня).
- Давайте ми всі колективно повторимо все , що ми знаємо про частини мови за допомогою кубика Блума.
1. Слова, що є назвами предметів, називаються…..
2.Іменники відповідають на питання ….
3. Слова, що називають ознаки предметів, називають…
4. Прикметники відповідають на питання….
5. Слова, що означають дію, називаються….
6. Дієслова відповідають на запитання…
3 ЗАВДАННЯ знаходиться під предметами, де ви записуєте домашнє завдання.
(щоденник)
Вправа 1-2 с.92
Прочитай текст. Визнач,до якої частини мови відносяться виділені слова.
Обґрунтуй свою думку.
Знайди в тексті слова, які характеризують виділені іменники.
Запиши утворені сполучення слів за зразком.
Придумайте речення з цими словосполученнями .
4 ЗАВДАННЯ знаходиться під предметом , що роздруковує картки ( принтер)
Завдання «Придумай іменник»(Додаток 3)
Придумайте іменники за алфавітом ,складіть речення з будь якими трьома іменниками.
5 ЗАВДАННЯ заходиться під поличкою, де ми беремо художню літературу
(наша бібліотечка )
Гра « Обери слово»
Клас об’єднується в три групи дівчатка та хлопчики. Учитель надає однакові набори карток . За допомогою прищіпок обрати частини мови. (Додаток 1)
ІІІ Фізкультхвилинка
6 ЗАВДАННЯ знаходиться у руках директора нашої школи.
Творче завдання за вправою 8 с.93 (робота в парах чи трійках)
Асоціативний кущ за вправою 8 с.93
Випиши з поданих слів ті прикметники якими можна описати Херсон. Впиши їх у хмаринки. (Додаток 2)
Сучасне,узлісся,білосніжний,кататися,чисте,морське,будинок,гроза,давнє,українське,південне.
7 ЗАВДАННЯ знаходиться у головному документі нашого класу . (Журнал)
Гра «Впізнай частину мови»
Кожна група дітей повинна відшукати свою частину мови серед поданих слів.(Додаток 4)
Слово вчителя
- Закінчується наш квест.
Подивіться всі уважно на дошку .
Ми разом побудували корабель(додаток 1) і знайшли скарб. ( на кораблі написано слово знання).
Як ви вважаєте, що це? (версії учнів)
«Справжній скарб – це знання».
Метод «Прес»
Обґрунтуйте свою думку.
- Я вважаю, що…
ІV. Рефлексія
1.Вправа «Загадкові листи»
Відкрийте лист за кольором обраної вами цеглинки
2.Оцінювання. Зараз наші гості озвучать , як ви працювали.
V. Домашнє завдання:
Вправа 10 сторінка 93
(виписати з читанки по три слова різних частин мови)